Kontakt

Kapsel

Psy w DT

ur. w 2015 roku
gotowy do adopcji

Kapsel, kundelek w typie gończego słowackiego, o krótkiej, gęstej, lśniącej sierści. Umaszczenie czarne podpalane, jest średniej wielkości, sięga pod kolano. Jest zdrowy, wykastrowany, zaszczepiony. 

Pies, który został uratowany przez naszą fundację wraz z dziesiątką innych zwierząt z psiego piekła, podczas akcji ratunkowej w schronisku w Radysach. 

Po bliższym poznaniu jest wesołym i energicznym psiskiem, chętnym do zabawy i integracji z człowiekiem. Lubi głaskanie i smakołyki, co pomaga mu być pojętnym uczniem, zna podstawowe komendy (do mnie, siad, łapa), ponadto aportuje. Często domaga się pieszczot i przyjaźnie wskakuje łapami na człowieka. Niestety z powodu złych doświadczeń ma też swoje problemy... Kapsel przejawia zachowania obsesyjno-kompulsywne (gonienie ogona oraz autoagresja w postaci atakowania własnej łapy). Tuż po przyjeździe z osławionego schroniska miał jeden agresywny epizod skierowany w stronę osoby zakładającej mu szelki, prawdopodobnie był to wynik nieumiejętnego podejścia do zwierzaka, lub szoku w jakim pies był. Nie lubi zakładania smyczy, szelek oraz chodzenia na smyczy, temat do wypracowania ze specjalistą. Kapsel powinien trafić do opiekuna z doświadczeniem z podobnymi przypadkami, najlepiej pod opiekę behawiorysty. 

Idealny dom dla niego to dom z ogrodem. Nie znamy jego stosunku do innych psów, dzieci i kotów. 

Aktualnie mieszka w hoteliku dla psów w Głogoczowie. 

Więcej zdjęć: KLIK

Zainteresowanych adopcją prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej: KLIK

W razie dodatkowych pytań: Kasia, tel. 782 717 771, e-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl