Kontakt

Zostań domem tymczasowym

Fundacja „Lepszy Świat” » Zostań domem tymczasowym

   Czym jest dom tymczasowy? To nic innego jak rodzina zastępcza dla psa, który nie ma się gdzie podziać, lub musi pilnie opuścić schronisko (z uwagi na zły stan psychiczny lub zły stan zdrowia). Rodzina zastępcza bierze do siebie psiaka pod opiekę do czasu, gdy nie znajdziemy mu nowego domu adopcyjnego. Psiak w domu tymczasowym ma opiekę, dach nad głową, pełną miskę i towarzystwo człowieka. Taki dom to dla nas także skarbnica informacji m.in. na temat charakteru psa, jego zachowania, stosunku do dzieci, innych psów i kotów.

   Dlaczego dom tymczasowy? Wiele osób nie może pozwolić sobie na adopcję psiaka, mimo, że kocha zwierzęta i chciałoby mieć swojego przyjaciela. Przyczyny są różne – specyficzna praca, plany na przyszłość, choroby w rodzinie, warunki mieszkaniowe. Może być wiele powodów, z powodu których nie można podjąć poważnej decyzji adopcyjnej na lata, ale akurat w danym momencie może być tak, że można podjąć decyzję o przyjęciu pod swój dach na jakiś czas psiaka, który bardzo tego potrzebuje. Na tym właśnie polega dom tymczasowy, stały lub dorywczy.

   Jak to działa? Szukamy takich domów tymczasowych z okolic powiatu cieszyńskiego oraz najbliższych okolic (woj. śląskie). Ze swojej strony zapewniamy karmę oraz opiekę weterynaryjną, ze strony DT oczekujemy dobrej opieki i serca, oraz  informacji do jakiego domu docelowo powinien trafić pies spod opieki tymczasowej i fajnych zdjęć do ogłoszeń. Zwierzę będące w domu tymczasowym przebywa w normalnych, domowych warunkach, ma stały kontakt z człowiekiem, jego zachowanie jest sprawdzane w różnych sytuacjach, a to gwarantuje mu w przyszłości dopasowanie domu adopcyjnego do jego potrzeb oraz charakteru i upodobań. W ten sposób możemy pomóc wielu psiakom, które  na taką pomoc nie miałyby szans. Każdy może zostać domem tymczasowym jeżeli tylko zechce!

  Jak zostać domem tymczasowym? Możesz zostać domem tymczasowym, jeżeli chcesz pomóc zwierzakom ale nie może wziąć psiaka (lub kolejnego psiaka) na stałe. To idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu, udzielimy wszystkich potrzebnych informacji, dobierzemy podopiecznego do warunków danego domu, dostarczymy karmę, a w razie potrzeby wesprzemy poradami behawiorysty.

Fundacja „Lepszy Świat”

http://www.fundacjalepszyswiat.pl ;

tel. 782 717 771, e-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl