Kontakt

Pogrzebane żywcem, szukamy sprawców!

Witamy w schronisku AZYL » Pogrzebane żywcem, szukamy sprawców!

Pogrzebane żywcem! Szukamy sprawców!
  2 czerwca dwie nastolatki w trakcie spaceru dokonały makabrycznego odkrycia w Skoczowie. Zainteresowane dziwnymi odgłosami podeszły pod drzewo, i zauważyły ruszającą się ziemię. Spod tej warstwy ziemi wyciągnęły maleńkiego, żywego, jednodniowego kociaka. Był maksymalnie wyziębiony i cały umorusany gliną. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że były tam jeszcze dwa kotki, jeden nadal żył, ale był już bardzo słaby, po dwóch godzinach zmarł w gabinecie weterynaryjnym, a na dnie wykopaliska leżał trzeci martwy już kociak.

 Ktoś, nie zasługujący na miano nazywania go człowiekiem, pozbył się problemu zakopując koty żywcem, narażając je na powolną śmierć w cierpieniu!

  Kotek, który przeżył znalazł opiekę w domu wolontariuszki fundacji, która zajęła się karmieniem, a matkować mu zaczął nasz psi wolontariusz Dukat. Ciepło psiego języka było zbawienne dla kociego brzuszka, przez kilka dni swojego kociego życia, tak okrutnie rozpoczętego przez sprawcę tego czynu, kotek miał ciepło i troskliwą opiekę. Niestety wcześniejsze wyziębienie i głód nie pozwoliły kotkowi na więcej niż kilka dni życia, umarł 12 maja.

Zdarzenie zostało zgłoszone  Policji w Skoczowie. Mamy nadzieję, że policja zrobi wszystko co możliwe, aby ująć tego oprawcę. Jeżeli, ktoś posiadałby jakieś informację, które pomogą ustalić sprawcę tego bestialskiego czynu prosimy o kontakt. Oczywiście gwarantujemy w razie potrzeby pełną anonimowość.

tel. 782 717 771 , 606 911 687, e-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl

Art.35.1.Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

1a.Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2.Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

/Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt , Dz.U. 1997 nr 111 poz. 724 /