Kontakt

Psiaki w naszym schronisku

Witamy w schronisku AZYL » Psiaki w naszym schronisku

Drodzy miłośnicy psów!

   Idą naprzeciw licznym pytaniom dotyczącym opieki nad naszymi psami i warunków jakie mają w schronisku chcielibyśmy przekazać kilka istotnych informacji:

KARMIENIE: Psiaki w schronisku są karmione codziennie, dostają gotowaną i suchą karmę, mogą najeść się do woli, a czasami nawet jedzenie zostaje w miskach.

OPIEKA WETERYNARYJNA: schronisko ma podpisaną umowę z Gabinetem Weterynaryjnym "Olwet", gdzie fantastyczne Panie weterynarki sprawują pieczę nad naszymi zwierzętami. Jeśli jest taka potrzeba są do dyspozycji nawet w nocy lub w weekendy. Wszystkie psy są nie tylko szczepione czy odpchlane i odrobaczane, ale też leczone jeżeli tego wymagają.

WARUNKI: mamy kojce zewnętrzne, częściowo zadaszone, każdy z wejściami do kilku bud (wszystkie budy są ocieplone), oraz boksy wewnętrzne (w budynku) z wyjściami do kojców zewnętrznych, a także ogrzewane pomieszczenia dla zwierząt chorych w trakcie leczenia. W tej chwili mamy pod opieką około 160 psów (liczba ta jest ruchoma), miejsc mamy na ponad 200 psów. 

ADOPCJE:  Promujemy adopcje zwierząt w każdy dostępny nam sposób. Na naszej stronie www można zobaczyć wszystkie psiaki, które mieszkają w schronisku, poza tym są one publikowane na kilku stronach fb, w prasie, na lokalnych portalach. Schronisko jest dostępne dla osób chcących adoptować psa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Aby mieć czas na spokojne obejrzenie wszystkich psów najlepiej jednak przyjechac do godziny 15.00, obejście schroniska i podpisanie umowy może zająć trochę czasu. Dla tych którzy nie chcą chodzić po schronisku mamy propozycję wyboru kilku psiaków ze strony i zgłoszenia się z ich numerami do pracownika schroniska, wybrowadzi je z boksów i będzie można łatwiej podjąć decyzję. Można też przyjechać i adoptować pieska w sobotę od 8 do 13, albo pójść na sobotni spacer z wolontariuszami fundacji oraz wybranym psem. Spacery zaczynają się o 9 rano. Wolontariusze doradzą i pomogą przy wyborze przyjaciela. Z uwagi na przepisy nie wydajemy do adopcji ani na spacery piesków w trakcie kwarantanny (14 dni od daty przyjęcia). Psy po kwarantannie są szczepione i mogą iśc do adopcji.

W 2019 roku przyjęliśmy pod opiekę 456 psów,  205 zostało odebranych przez swoich opiekunów, 190 poszło do adopcji. 

Zapraszamy do adopcji psów z cieszyńskiego schroniska! Dla tych którzy u nas nie byli pulikujemy kilka zdjęć, pogoda nie najlepsza, zawiało zimą, więc psiaki siedzą głównie w ciepłych budach, ale kilka udało się namówić do wyjścia.